MONTENEGRO

 

(42°22’26.52”N 18°57’13.13”E)

parking na plateau wraz z infrastrukturą

Wszystkie wycieczki zaczynają się pod centrum informacji/biurem biletowym. Stąd odjeżdża pociąg turystyczny, który przewozi zwiedzających pod jaskinię - przejazd trwa ok 10 minut.

Jaskinia Lipa jest znana i podziwiana od niepamiętnych czasów. Charakteryzuje się przepiękną, bogatą szatą naciekową. Stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, malownicze strumienie czy jeziorka to tylko część dzikiego systemu korytarzy o łącznej długości ok. 2500m.

Z oferty możemy wybrać jeden z trzech wariantów zwiedzania. Wariant podstawowy to 45 minutowy krótki spacer dla początkujących lub tych którzy mają czas tylko na krótką wizytę i prowadzi głównym ciągiem na odcinku ok 400m. 

Drugi wariant - 100 minutowy spacer prowadzi ok 1000m w głąb jaskini, jest bardziej wymagający ale za to prowadzi w te części, które znane są ze swojej bogatej szaty naciekowej, natomiast trzeci wariant to niewątpliwie coś dla poszukiwaczy przygód i mocniejszych wrażeń - wejścia tylko w małych grupach.

W pełni profesjonalna obsługa oraz dobrze przygotowana infrastruktura sprawi, że będzie to niezapomniana wycieczka w głąb ziemi.

 

 

Temperatura w jaskini oscyluje w przedziale 8-12°C, także wybierając się na wycieczkę nie zapomnijcie o odpowiednim ubraniu.Kontakt:

T +382 (0) 67 00 30 40

@: info@lipa-cave.me

Lipska pecina doo

 

Lipa Dobrska bb, 81250 Cetinje

Do dnia 1 kwietnia wycieczki są możliwe po wcześniejszym umówieniu  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

 

Praca w dni powszednie od 8:00 - 16:00

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now